Než znovu začnou společné lekce 6 – Přátelství s gravitací

Pokud nám tělo funguje, můžeme si užívat život v pohybu i klidu. To, že máme tělo si často začneme uvědomovat až když něco bolí, či máme nějaké omezení. A tady je šance začít tělo pozorovat a zkoumat jeho zákonitosti. Jednoduché věci nám mohou pomoci vrátit se zpět ke svobodnému radostnému pohybu.

Už víme, že jedním z hlavních pomocníků je náš dech. Můžeme přizvat dalšího parťáka – a tím je gravitační síla Země. Ta přitahuje hmotná tělesa (naše těla též) ke středu Země. Pokud k ní přistupujeme pasivně, je jen otázkou času, kdy si nás přitáhne více, než by se nám líbilo.

Můžeme s gravitací navázat vědomý vztah a kontaktovat se s ní aktivním zatlačením do země.

 

TLAK VYTVÁŘÍ PROTITLAK.😀

Tato síla dolů vytvoří sílu, která směřuje vzhůru. Tím se aktivuje svalová spirála a vytvoří se prostor pro klouby a meziobratlové ploténky. Můžeme to pojmout jako zajímavou hru. Zatlačení do země pro nás má podobný význam, jako když elektrický přistroj zapojíme do zásuvky. Také je třeba zatlačit. Pokud koncovku k zásuvce jen vlažně přiložíme, zůstane přístroj v klidu.

Můžeme se na energie Země zapojovat každým krokem, každým dotekem jakékoliv části těla. A to jsou nějaké energie! Viděli jste jak vyroste tráva po dešti? A co třeba fazole! A tyto energie (síly) jsou tu i pro nás. A je jen na nás, zda je vpustíme do svého života. Začít můžeme tím, že zkusíme experimentovat s odtlačováním.

Další pohybovou inspiraci nabízí toto zábavné video: