Masáže

Masáž je velmi široký pojem a jeho základním prvkem je dotek. Dotek je důležitou součástí našich životů a občas je potřeba nějaký typ doteku doplnit stejně jako doplňujeme naše další základní potřeby. A k tomu mohou velmi dobře posloužit masáže. Dávám přednost vědomým laskavým dotekům a při práci používám jen tolik síly, kolik je právě potřeba. Často bývá méně více. Respektuji záměr klienta a jeho hranice. Jsem si dobře vědoma také svých hranic a tím vytvářím atmosféru pohody a bezpečí. Někdy tělo samo vede mé ruce aby naplnilo své potřeby, uvolnilo přeplněná místa a doplnilo ta prázdná. Jindy po domluvě s klientem použijeme některou z ověřených masáží, které nabízím. Mým záměrem je aby se člověk po masáži cítil lépe než před ní a aby vše směřovalo k jeho celkovému zdraví a duševní pohodě.

Masáž trvá asi 1 – 2 hodiny. Podle druhu probíhá na masérském lůžku nebo na zemi, v pohodlném oblečení nebo bez oblečení s pomocí olejů.

Breussova masáž

Tuto masáž vyvinul přírodní léčitel z Rakouska Rudolf Breuss ve 20. století.
Jedná se o energetickomanuální masáž zad v okolí páteře. Je prováděna na masérském lůžku.
Pomocí speciálních tahů, kvalitního třezalkového oleje, hedvábného papíru a přikládání rukou se regenerují a vyživují ploténky, rozproudí se a harmonizuje energie kolem páteře, uvolní se případné bloky.
Breussova masáž je ideálním doplňkem Dornovy metody. Samostatně se hodí na uvolnění nebo na regeneraci při zvláště bolestivých stavech.

Dornova metoda

Nejde o masáž. Přesto ji zde uvádím, neboť je základním stavebním prvkem při péči o bolavé tělo. Tuto metodu objevil a rozvinul Dieter Dorn
mezi 70. a 80. léty 20. století. Je to jemná manuální technika s jejíž pomocí se šetrně navrací vychýlené klouby a obratle na své původní místo. Tím dochází k vyrovnání délky nohou, vyladění těžiště těla a také k lepšímu proudění energie v těle.
Pracuje se na masérském lůžku, ve stoje a v sedě na židli. Po terapii mohou ustoupit i dlouhotrvající bolesti. Pro trvalý účinek je žádoucí aby klient po ošetření dbal doporučení, které při terapii dostal a cvičil pravidelně cviky než se změní pohybový stereotyp a tělo přijme nový stav za svůj vlastní. Díky své jednoduchosti a účinnosti se tato metoda stává stále oblíbenější.
Dornova metoda je vhodná téměř pro každého. Především ji uvítají lidé s různými bolestmi a pohybovými problémy. Vřele doporučuji srovnat tělo touto metodou po ukončeném šestinedělí po porodu nebo před operacemi pohybového aparátu. Výborné výsledky jsou u dětí, které něco bolí. Tuto metodu je možné doplnit Breussovou masáží, která celý proces prohlubuje a vylaďuje. Další informace jsou na www.dornova-metoda.com

Psychická masáž

Je celotělová intuitivní harmonizační masáž, která vylaďuje mužskou a ženskou stránku osobnosti. Pracuje se na masérském lůžku.
Mohou se použít různé oleje nebo je možné masáž provádět i v pohodlném oblečení. Samostatně je masírovaná pravá a levá polovina těla.
Na závěr se obě části propojí. Masáž je možné doplnit jednoduchým cvičením na uvědomění si a procítění ženské a mužské části v nás.
Psychická masáž je vhodná pro každého kdo se chce lépe poznat, kdo se cítí nevyrovnaný nebo chce zkusit neobvyklou inspirativní celotělovou masáž.

Havajská masáž – Lomi Lomi – milující ruce

Po technické stránce se Havajská masáž, tak jak se učí v Čechách, přibližuje klasické masáži. Masíruje se celé tělo s pomocí příjemného havajského oleje. Podle učení HUNA z Havaje jde o víc než kontaktní doteky a masírování svalů. Jedno havajské rčení velmi dobře
vystihuje co se myslí pod pojmem havajská masáž: „Hó omoe wai kahi ke kao’o.“
– Jdeme spolu tak jak voda plyne jedním směrem.
Filosofie Huna obsahuje sedm principů:
– svět je takový jaký si myslíš že je
– neexistují žádné hranice
– energie proudí tam kde je pozornost
– právě tento okamžik je ten pravý
– milovat znamená být šťastný
– všechna síla přichází zevnitř
– měřítkem pravdy je její účinnost

Reflexní terapie

Reflexní masáž ovlivňuje pocity a pochody v těle pomocí ovlivňování reflexních bodů na těle. Na plosce nohy mohu dobře navázat kontakt s klientem, naladit se na jeho potřeby a získat informace potřebné k dalšímu postupu při masáži. Reflexní zóny jsou výborným pomocníkem při diagnostice. Pomocí reflexních zón je možné velice dobře ovlivnit celé tělo – uvolnit stažení a přetížení, stimulovat unavené orgány a harmonizovat celý systém. Vždy respektuji zadání se kterým člověk přichází a hledám způsob jak pracovat v souladu s jeho potřebami a svobodnou vůlí.

Reflexní masáž lymfatického systému

Po absolvování kurzu manuální lymfodrenáže jsem nějaký čas tuto masáž prováděla. Seznámila jsem se s jejími plusy i mínusy. Pak jsem se od Evy Nebeské naučila reflexní masáž lymfatického systému a dodnes jsem z ní nadšená. Tato masáž má značnou účinnost a téměř žádné kontraindikace. Může se použít dokonce i při akutních stavech.
Kontraindikací jsou pouze umělé orgány a stavy, které vyžadují snižování
funkce imunitního systému. Masáž napomáhá přirozenému proudění lymfy a zázoveň povzbuzuje vnitřní orgány a žlázy s vnitřní sekrecí ke správné činnosti. To má značný vliv na imunitní systém. Několikanásobně se urychluje hojení ran a úrazů. Pomáhá lidem aby se jejich tělo dobře a rychle vypořádalo s akutními stavy (nachlazení, záněty,…), má význam i při rekonvelescenci.
Nezanedbatelný vliv má tato masáž na psychiku. Mimo to je téměř vždy
příjemná.S reflexní lymfou mám velmi dobré terapeutické zkušenosti.

Shiatsu masáž

Shiatsu v překladu z Japonštiny znamená tlak prsty. Kořeny Shiatsu jsou datovány 2500 let př.n.l. stejně jako základy akupunktury a tradiční činské medicíny. Dnešní forma Shiatsu vznikla v Japonsku ve 20. století.
Má několik různých směrů. Obsahuje masáž, prvky rehabilitace, akupresuru a přikládání dlaní. K dokonalému pochopení Shiatsu je zapotřebí dlouhodobě studovat a praktikovat.
Po pětidenním základním kurzu Zenshiatsu mohu poskytnout základní relaxační a regenerační masáž.
Shiatsu masáž se provádí v pohodlném oblečení na podložce na zemi v různých polohách (v leže, sedě nebo kleku). Je vhodná pro toho, kdo má chuť se uvolnit a harmonizovat.

Jemná masáž nohou – Metamorfóza

Zabývá se základními životními vzorci a jejich přeměnou.
Tyto vzorce cítění, myšlení a chování často získáváme v prenatálním období, při porodu a časně po narození.
Pokud něco v některé z těchto životních etap probíhá negativně (neplánované početí, deprese matky v těhotenství, komplikovaný porod, odmítnutí novorozeněte,…) zapisujeme si to do své paměti jako základní negativní program. Stejně tak si zapisujeme i pozitivní prožitky. Pozitivní programy nám pomáhají žít naplněný život.
Negativní programy jsou překážky na cestě, které nám někdy mohou činit značné potíže.
Metamorfóza = přeměna –  je jemná masáž na spodní části nohy (chodidlo, nárty,..), která svým přístupem rozvíjí vědomí. To umožní vnést světlo do negativních životních vzorců, které byly dosud skryty v podvědomí a umožní jejich přeměnu tak, jako když se housenka promění v motýla. Na rozdíl od reflexní masáže se zde nejedná o organickou rovinu ale o rovinu
duševních vzorců. Masáž objevil Robert St. John, který se podrobně věnoval prenatálním vlivům na nenarozený život.
Masáž je vhodná pro ty, kdo chtějí zharmonizovat vlivy negativních vzorců z prenatálního období a porodu na svůj současný život.

Marmová masáž

Marmová terapie vychází z Ajurvédy – prastarého učení Indie. Je založena na tom, že člověk má na těle určité zvlášť významné a citlivé body (oblasti). Pomocí velmi jemného kontaktu s těmito body je možné harmonizovat energii v těle, uvolnit různé bloky a povzbudit činnost celého organismu. Tato masáž je velmi jemná a má hluboký, často transformační
vliv na člověka. V současné době nenabízím tuto masáž jako samostatnou terapii ale poznatky z kurzů marma masáží zahrnuji do své práce. Více informací o této krásné terapii můžete najít na stránkách Davida Pence, který tuto masáž vyučuje po celém světě. www.kridlapoznani.cz

Jemná harmonizační masáž

Svojí praxí jsem zjistila, že často méně je více. Tato masáž zahrnuje jemné doteky a přikládání rukou na určitá místa na těle. Následuji potřeby těla a vnímám proudění energie v meridiánech (energetických drahách dle čínské medicíny). Vždy dopřeji člověku tolik času, kolik potřebuje aby jeho samoléčivé schopnosti mohly uvést jednotlivé dráhy do harmonie. Můj úkol zde spočívá v láskyplné přítomnosti, pozornosti a důvěře.

Quasha masáž

Tato masáž je jedním z nástrojů čínské medicíny. Občas ji používám doplňkově při velmi ztuhlých svalech.
Zahřívá a rozproudí energii do hloubky tkáně. Masíruji s pomocí třezalkového oleje a léčivého kamene jadeit. Quasha masáž má příznivý vliv na uvolnění ztuhlých svalů, pomáhá obnovit kostní tkáň (vhodné při osteroporóze). Je možné ji vyzkoušet při hučení v uších (tinitus)