O mně

Do tohoto překrásného i děsivého adrenalinového parku jsem vstoupila v roce jako milovaná dcera šťastných rodičů. A od té doby to frčí – vzestupy a pády na horské dráze, strašidelné domy, bludiště, labutě, lochnesky a draci,… Miluji tuto úchvatnou hru plnou pohybu, změn a nevídaných možností. Ráda se učím, pozoruji a vnímám. Mé oči jsou otevřené a s úžasem dítěte sleduji tento labyrint. Některé výstřely do kola štěstí se mi fakt vydařily. Narodit se jako chtěné milované dítě mi usnadnilo nalézt cestu k sebepřijetí a zdravému sebevědomí. Potkat toho pravého partnera a s láskou se od něj i s ním učit, zvládat překážky a záludnosti života mi otevírá cestu k šťastnému a vyrovnanému bytí. No a přivést společně s ním na svět pět úžasných jedinečných bytostí a mít možnost o ně pečovat a vnímat jak rostou a zrají, je velký dar. A i to mne vede k tomu, abych žila naplno a sdílela své zkušenosti a postřehy s ostatními. Mé vášnivé srdce má touhu zbavit se všech pout a omezení, která jsem nasbírala. A tak jdu stále dál. Někdy tančím, létám, občas lezu po čtyřech nebo se plazím. Stane se, že zapomenu kdo jsem a pak se topím ve smutku a utrpení. Znovu se rozpomínám, sbírám síly a s otevřeným srdcem se zapojuji do tance života.

 

Vzdělání:

Maturitu jsem získala na Střední zemědělské škole, kde jsem studovala pro svoji lásku ke zvířatům. Od svých čtrnácti let jsem pomáhala v TJ Sokol Jince vést cvičební hodiny jako pomocný cvičitel. Od osmnácti let jsem mohla působit samostatně jako cvičitel 3. třídy. To mi umožňovalo účastnit se různých kurzů (taichi, jóga, gymnastika, všestrannost, ZRTV, tanec…) a dále se pohybově rozvíjet. Po roce 89 jsem dál vedla zdarma cvičení v Sokole ale kurzy pro další rozvoj jsem si již musela platit sama. Vznikla nerovnováha, kterou jsem vyrovnala rozhodnutím, věnovat se pohybu profesně. Rozhlédla jsem se a prošla rekvalifikačním kurzem Cvičitel Pilates. Na vyvážení a doplnění práce s tělem přibyl ještě rekvalifikační kurz Masér pro rekondiční a sportovní masáže. Abych měla oprávnění věnovat se své velké vášni – tanci – přidala jsem rekvalifikační kurz Lektor tance.  To mi umožnilo svobodně pracovat a dál se vzdělávat v tom co je mému srdci blízké. Při práci i dalším vzdělávání se setkávám s krásnými a zajímavými lidmi a jsem vděčná za přátelství a důvěru, které vzájemně sdílíme.

 

 

Certifikát rekvalifikace Masáže
Certifikát rekvalifikace Masáže
Certifikát rekvalifikace Pilates
Certifikát rekvalifikace Pilates
Certifikát rekvalifikace Tanec
Certifikát rekvalifikace Tanec

Co mě ještě ovlivnilo:

Kurzy a práce u Evy Nebeské – pánev – diagnostika, cvičení, spoušťové body v reflexním systému, práce s lymfou v reflexním systému

Kurzy Dornovy metody u Anny Velisek a Zuzky Prouzové – tato metoda se stala důležitým pilířem pro moji práci s tělem a od r. 2012 působím jako doporučený terapeut Dornovy metody.

Kurzy reflexních masáží, shiatsu, Metamorfní technika, kraniosakrální terapie, tejpování, aromaterapie,  Havajské masáže, lymfatické masáže, access bars, spirální dynamika, cvičení podle Ludmily Mojžíšové, zdravá záda, kurzy hormonální a lunární jógy, traumaterapie,….

Lásku k tanci jsem začala rozvíjet při společenském tanci, pak přišly břišní tance, tancování s těhotnými a maminkami s miminky. Zásadně mne ovlivnily kurzy s Cinzií Surií Donolli – Škola tance luny, Kruh života a Realfem.

Důležité pro mne byly kurzy regresní psychoterapie ak. sochařky Míly Lukášové, setkání s Bhagatem a kurzy v Shangri La centru – rodinné konstelace a pohyby duše, psychická masáž, esence síly…, dvouletý výcvik v bioenergetice u Johna Hawkena, kurzy Théta healing u Věry Štěpánkové, kurz Hlas a pohyb u Ivy Vostárkové, kurz Transitions – zkoumání porodu s Julianem Gustavsonem.

Důležité informace jsem získala na kurzech přirozeného plánování rodičovství u MUDr. Ludmily Lázničkové a od roku 2017 působím jako poradce přirozeného plánování rodičovství.

Nyní si užívám prožitky a vhledy na kurzech u Michaely Cusanové – bederní svaly, tělo a emoce, voda v těle,…

S velkou vděčností přijímám možnost učit se u doc. MUDr. Miroslava Tichého, CSc. manuální medicínu.

Inspiruji se příslovím: Žijme tak, jako bychom měli zítra umřít a učme se tak, jako bychom měli žít věčně.