Dornova metoda

Tuto metodu s úspěchem používám ve většině případů, když někdo přijde s bolestí zad, kloubů i dalších potíží. Ve světě ji rozšířil Dieter Dorn mezi 70. a 80. léty 20. století. Je to jemná manuální technika s jejíž pomocí se šetrně navrací vychýlené klouby a obratle na své původní místo. Tím dochází k vyrovnání délky nohou, vyladění těžiště těla a také k lepšímu proudění energie v těle. To, že se člověk „srovná“ již samo o sobě často přináší velkou úlevu v různých oblastech života.
Pracuje se na masérském lůžku, ve stoje a v sedě na židli. Po terapii mohou ustoupit i dlouhotrvající bolesti. Pro trvalý účinek je žádoucí aby klient po ošetření dbal doporučení, které při terapii dostal a cvičil pravidelně cviky než se změní pohybový stereotyp a tělo přijme nový stav za svůj vlastní. Díky své jednoduchosti a účinnosti se tato metoda stává stále oblíbenější.
Dornova metoda je vhodná téměř pro každého. Především ji uvítají lidé s různými bolestmi a pohybovými problémy. Napravení obratle může mít vliv i na další oblasti, jako třeba alergii, srdeční rytmus, astma,… Vřele doporučuji srovnat tělo touto metodou po ukončeném šestinedělí po porodu nebo před operacemi pohybového aparátu. Výborné výsledky jsou u dětí, které něco bolí. Tuto metodu je možné doplnit Breussovou masáží, která celý proces prohlubuje a vylaďuje. Další informace jsou na www.dornova-metoda.com